Flexible Material Control Systems

Baskı Kontrol Sistemleri

Baskı kontrol sistemleri flexible malzeme işleme makineleri flekso laminasyon dilimleme tabakalama gibi gruplara ayrılır. Hazır bez makineleri ve flekso makineleri yüzsek hızlarda üretim yapar. Baskı makinelerin de çeşitli metotlarla transfer edilen mürekkep veya boya hazır bez makinelerin de ana gövdeye eklenen diğer gövdeler ve ultrasonik kaynak yapılan kısımlar makine hat hızı nedeniyle göz ile takip edilemez. Bu neden ile geliştirilen flexible malzeme hata kontrol kameraları kullanılır. Kameralar işlenen flexible malzemenin üzerine yapılan işlemlerin hatalı olup olmadığını bir monitör aracılığı ile operatörün rahatlıkla görmesini sağlar. Bu sayede fire oranları ve hata yakalama oranları iyileşir.

Gergi Kontrol Cihazları

Kontrol Cihazı GTD-01

GTD-01 gergi kontrol cihazı 4.3” dokunmatik operatör paneli kullanılarak üretilmiştir. 24 dcv ile çalışır. 40 amper güç üretebilen GTD-01 gergi kontrol cihazı manyetik fren kavrama ve havalı frenlerin çalıştırılmasın da profesyonel çözümler sunar.

Tansiyon Kontrol Sistemleri

Kontrol Sistemi TCS

Tansiyon kontrol sistemleri flexible malzemelerin çözgü aşamasın dan işlem istasyonlarına istenilen gergide ilerlemesini ve işlendikten sonra sarım bölümüne istenilen sıkılıkta sarılmasını sağlayan elektromekanik sistemlerdir

Manyetik Fren

GTS-MTF

Gergi kontrol sistemlerin de kullanılan manyetik tozlu frenler 3Nm ile 800Nm torklar arasında üretilir. Hassas uygulamalar da bobinlerin çözülmesin de hat içindeki gergi stabilizasyonunu sağlamak için kullanılır

Manyetik Kavrama

GTS-MTK

GTS-MTK gergi kontrol sistemlerin de kullanılan manyetik tozlu kavrama 3Nm ile 800Nm torklar arasında üretilir. Hassas uygulamalar da bobinlerin sarılmasın da hat içindeki gergi stabilizasyonunu sağlamak için kullanılır.

Pnomatik Fren

GTS-PNM-6

WTC-PNM-6 gergi kontrol sistemlerin de kullanılan pnomatik altı kaliper balatalı firendir. Özellikle ağır tonajlı bobinlerin çözülmesinde hat içindeki gergi stabilizasyonunu sağlamak için kullanılır.

Load Cell

Load Cell

Load Cell paslanmaz çelik içersin de taşıyacağı yük miktarına göre değişken ağırlık sensörün den oluşan hassas ağırlık ölçüm ekipmanlardır. Load Cell baskı yönü doğru olacak şekilde makineler de uygun merdanenin iki tarafına bağlanmalıdır.

Videolar

Baskı İzleme Sistemi
Kenar Kontrol Sistemi
Gergi Kontrol Sistemi

Hizmet Sektörlerimiz

Censa Group, birçok sektörde hizmet vermektedir. Kenar kontrol, gergi kontrol, baskı kontrol ve havalı şaft sistemlerimiz lokomatif sektörlerin vazgeçilmez ihtiyaçlarıdır.

Medikal Tekstil

Matbaa Makineleri

Esnek Ambalaj

Kağıt Makineleri

Plastik Makineleri

Diğer Sektörler

Haberler

Fire Vermek İstemiyorsunuz Değil mi ?

Fire vermeden üretim ve kaliteli iş üretmek için esnek malzeme kontrol sistemlerini kullanmak gerekmektedir.